počet produktů
0
cena nákupu
0,00 CZK
měna: CZK
Kategorie
Počítadlo přístupů
Online: 16
Dnes: 440
Týden: 440
Celkem: 4058719
Počet kliků: 29278938

Nůž Knives Division MF1 ve stylu revolveru 20cm

1/14
kód: Z2620
Cena: 539,00 CZK
Dostupnost: Skladem
ks

Nůž Knives Division MF1 ve stylu revolveru
--  Manuální vyhazovák Knives Division MF1 je dlouhý 200mm, čepel 85mm. 

 - Pojistka nože je velmi bezpečná, typu Liner Lock. -přímý, vložkový systém někdy též označován jako Walkerlock. – Tento systém zámků byl vyvinut nožířem Michelem Walkerem. Vlastní blokovací mechanismus je zabudován do rukojeti nože. Odtud také pochází jeho název. Kovový list, vložený do rukojeti nože, se označuje jako vložka. Je-li taková vložka v noži umístěna, dochází při otevírání čepele k jejímu napnutí a zapření o konec čepele uvnitř rukojeti. Tím je pohyb čepele po jejím otevření zablokován. Posunutím vložky do strany dojde k uvolnění fixace s možností zavření čepele. Uvolnění zámku se provádí palcem, jedna ruka tedy zůstává volná pro případný boj či jinou činnost.  

- Nůž je pochopitelně celokovový. Hlavní předností je ovšem jeho podpora otevírání - "manuální vyhazovák" Jak funguje? Jedná se o otevírání (i zavírání) jednou rukou. Tlak palcem do čepu na hřbetě nože vychýlí čepel z její zavřené polohy po kruhové dráze v rozsahu do cca 30° a zbylá část otvíracího pohybu je realizována tzv. dohozením. Jedná se o obloukový pohyb ruky s nožem, kdy setrvačná síla v důsledku hmotnosti čepele dokončí její rotační pohyb, při kterém překonává boční tření konce pružiny.

- V zadní části nože je klips pro nošení za opaskem nebo oděvem. 

- Slušná váha 168 g. 

- Palcové otevírání je oboustranné-pro praváka i leváka, zavírací čep lze přešroubovat na druhou stranu. 

- U polovystřelovacích nožů je počítáno s kratší dobou životnosti otevírací pružiny. Jejím opotřebením nebo oddělením ztratí nůž možnost rychlootevírání při plném zachování funkčnosti ostatních částí. Pokud k opotřebení či oddělení pružiny dojde, nejedná se tak o závadu.

 Návod k obsluze a údržbě

 
Nůž Knives Division MF1 ve stylu revolveru 20cm
Obrázky